Liebster Blog Award

poniedziałek, 24 marca 2014

Potłuczona Literatka nominowała mnie do powszechnie znanej zabawy. Tak, normalnie jestem na "nie" i nie biorę w czymś takim udziału - lenistwo to jednak lenistwo - jednak tym razem się zmobilizuję. Mam ochotę, pytania są zabawne, ot, do dzieła!
 
 
1. Czym jest dla ciebie prowadzenie bloga?
 
Chwilą dla mnie, rozrywką (jakkolwiek to brzmi). Mąż ma swoją grę i lata a ja czytam i piszę o książkach. Oboje mamy coś, co pozwala nam się oderwać od codzienności, przynosi satysfakcję i radochę. Blog pozwala mi się rozwijać, dzięki niemu poznaję świetnych ludzi, to taki mój mały wirtualny skrawek świata.
 
2. Psy czy koty?
 
Kiedyś powiedziałabym, że psy, od jakiegoś czasu mówię - koty. Obecnie mam Zafutrzonego, gadatliwego i upierdliwego maine coona, który doprowadza mnie momentami do szewskiej pasji, ale nie zamieniłabym go na żadnego innego. To scotowski kot, z krwi i kości. Jednak, żeby nie było tak czarno i biało cały czas marzy mi się labek... Duży, spokojny, idealny towarzysz do biegania i spacerów...
 
3. Wolny wieczór – książka czy film?
 
Zależy na co mam akurat ochotę, jestem zarówno książko-, jak i filmoholikiem, w ostatnim czasie jakoś się tak utarło, że w środku tygodnia najczęściej czytam a w weekendy oglądam filmy.
 
4. Ulubiona przekąska.
 
Wstyd się przyznać, ale dla dobrej drobiowej parówki bądź kabanosa zrobię sporo. I nieistotne, że parówka jest ze śmieci, musi być i tyle.
 
5. 3 najważniejsze akcesoria kuchenne.
 
Garnki na parę, patelnia i pojemniczki do przechowywania żywności. Mogę się obejść bez miksera i mikrofalówki, robota kuchennego nie mam a bez w/w rzeczy byłoby ciężko. Chociaż nie wiem czy niektórzy garnki czy patelnię uważają za akcesoria.
 
6. Pasja czy kasa?
 
Pasja. Kasę mam z pracy, która niekoniecznie musi być pasją. W dzisiejszych czasach niestety o to trudno choć liczę na to, że kiedyś uda mi się to połączyć.
 
7. Najważniejsza przyprawa w kuchni.
 
Chilli - uzależniłam się.
 
8. Twój sukces edukacyjny.
 
Nie napiszę, że obrona pracy magisterskiej bo tak nie uważam. Może przekornie napiszę, że nauczenie się "olewania" pracy. Im mniej się nią przejmuję tym jestem zdrowsza, robię co do mnie należy, ale ze świadomością, że praca to nie wszystko.
 
9. Jestem dumna z…
 
Nieskromnie napiszę, że z siebie... I z męża...
 
10. Kiedy oglądam inne blogi, najważniejsze jest dla mnie…
 
Wygląd bloga, nie lubię jak wszystko "napaćkane", ortografia i interpuncja.
 
11. Co wyróżnia Twój blog od innych o podobnej tematyce?
 
Nie mam pojęcia, to już pytanie do czytelników. Ja się nie czuję jakaś wyjątkowa, pisze bo lubię, a jeśli ktoś ma radochę z czytania moich wypocin to miło mi.
 
 
Najgorsza część - nominację. 11 blogów - o zgrozo! Nominuję te blogi, do których lubię zaglądać, zasady zabawy są proste - odpowiadamy na pytania, piszemy własne i nominujemy nowe blogi. A więc...
 
 
1. Ulubiona postać fikcyjna.
2. 30 dni w dowolnym miejscu - gdzie chciałbyś/łabyś wyjechać?
3. Środek nocy, las, twoim jedynym światłem jest blask księżyca, za plecami słyszysz dziwne świszczące sapanie... Odwracasz się i widzisz... - no właśnie, kogo?
4. Ulubiona pora roku.
5. Boże Narodzenie czy Wielkanoc?
6. Ulubiony kubek - zdjęcia mile widziane.
7. Wymarzona praca.
8. 3 pierwsze czynności po włączeniu komputera.
9. Poniedziałek, budzik nie zadzwonił, masz 10 minut na ogarnięcie - co robisz a z czego rezygnujesz?
10. Co najbardziej cenisz w ludziach?
11. Widzisz przed sobą przystojnego faceta/piękną dziewczyną - na co przede wszystkim zwrócisz uwagę?
 
 
Pytania trochę dziwne, ale może przez to będzie ciekawiej. Powodzenia!

4 komentarze:

Słono mi-Kaśka pisze...

Dziękuje za nominacje, w wolnej chwili odpowiem. Zadałaś ciekawe pytania ;).

Scoto pisze...

Ciekawa jestem jak odpowiesz. :D

Gohaa pisze...

Scoto...odpowiedziałam na Twoje pytania...mam refleks szachisty...korespondencyjnego.
Przepraszam.
;)

Scoto pisze...

To nic, jesteś w pełni usprawiedliwiona :)

Prześlij komentarz